Results courtesy The Painesville Speedway Facebook page

Rad Air Factory Four
Qualifying: Kyle Bates 15.146
Dash: Nick Randolph, Bates, Erik Johnson, John Meyers
Heat 1: Johnson, Brandon Weigel, Patrick Homerick, Randolph, John Cunningham
Heat 2: Brandon Nails, Meyers, Bates, Josh Brown, James Tharp
Feature: Johnson, Weigel, Homerick, Bates, Brown, Meyers, Nails, Randolph, Mark Reid

Maximum Elevator Modifieds
Qualifying: Norm Taylor 13.131
Dash: Ryan Cypher, Greg Miller, Taylor, Tom Moran
Heat 1: Cypher, Zack Miller, Moran, Shawn Marder, Jeff Dunfee
Heat 2: G. Miller, Sam Bigham, David Judy, Taylor, Charles Durst
Feature: Taylor, Cypher, Dunfee, Zack Miller, Greg Miller, Moran, Marder, Bigham, Judy, Durst

Figure Eight Ironmen
Qualifying: Charles Herrmann 14.247
Dash: Jeff Marvin, MJ Reed, Herrmann, Randy Lette
Heat 1: Lette, George Strain, Herrmann, Rob Cromie, Nick Gucanac
Heat 2: Reed, Chad Tekavic, Chuck Jones, Ryan McCollister, Marvin
Feature: Marvin, Tekavic, Cromie, Reed, Herrmann, Jones, Strain, Lette, Gucanac, McCollister

Russo & Sons Aluminum Renegades
Qualifying: Anthony Vilcheck 15.445
Dash: Chris Pierce, Tom O’Donnell, Aaron Van Dalen, Vilcheck
Heat 1: Ryan Malone, Van Dalen, Magen March, Jeff Pfeiffer, O’Donnell
Heat 2: Vilcheck, Hayden Nails, Kaysie Harris, Pierce
Feature: March, Nails, Van Dalen, Pierce, Vilcheck, Harris, Malone, Pfeiffier, O’Donnell\

Trophy Stocks
Qualifying: Bill Rabbitts 15.551
Heat: Anthony Gracco, Rabitts
Feature: Rabbitts, Gracco

Darnell & Sons Property Management Warriors
Qualifying: Erik Johnson 15.534
Dash: Zach Myers, Jeff Smith Jr, Scott Markiewicz, Frank McCloud
Heat 1: Johnson, Smith Jr, Kenny Hickman, Russell Boyle, McCloud, Kyle Kyea
Heat 2: Myers, Markiewicz, David Nester, Jordan Sandli, Tyler Ray
Feature: Johnson, Kyea, Smith Jr, Ray, Myers, Markiewicz, Hickman, Nester, Sandli, McCloud, Boyle

Due to time limits, Magen March, Bill Rabbitts and Erik Johnson will give their winner speeches if they so choose this weekend.