Composite Schedule

This page features 2021 schedules for tracks across the state. Check back for updates. Schedules and events are subject to change. Check with each track for complete event details including divisions, dates, start times, ticket prices and Covid-19 restrictions.

 

2021 Schedule

 

Sunday, February 21:

Fremont Raceway Park – Snowball $250 

 

Saturday, March 13:

Atomic Speedway – Demolition Derby 

Midvale Speedway – The Spring 200

 

Friday, March 19:

Attica Raceway Park – Season Opener 

Atomic Speedway – Lucas Oil Late Model Dirt Series plus sport mods

 

Saturday, March 27:

Hilltop Speedway – Mini stocks, trucks and mid lites 

Waynesfield Raceway Park – FAST 410 Sprints, BOSS Sprints

Sunday, March 28:

Brushcreek Motorsports Complex – Sunday FunDay featuring sport mods, legend cars, Common Man Crown Vics and enduro 

 

Friday, April 2:

Moler Raceway Park – Opening Night – Late models, modifieds, sport mods and compacts

Saturday, April 3:

Atomic Speedway – FAST 410 Sprints, modifieds and sport mods 

Good’s Raceway – Egg Hunt 100 Enduro

Hilltop Speedway – Opening Night 

Lorain Raceway Park – 6-Hour FWD Enduro 

Wayne County Speedway – Opening Night, Fast Five show

 

Friday, April 9:

Attica Raceway Park – All Star Circuit of Champions

Hilltop Speedway – Regular Show 

Moler Raceway Park – Regular Show – Late models, modifieds, sport mods and compacts

Saturday, April 10:

Atomic Speedway – Sprints, late models, modifieds and sport mods 

Attica Raceway Park – All Star Circuit of Champions

Sandusky Speedway – Ice Breaker Spring Cavalcade – Modifieds, CRS Trucks, street stocks, Midwest Compact Tour, renegades, pure stocks & beginner stocks

Shadybowl Speedway – Late models, modifieds, street stocks, adult Crown Vics and compacts  

The Painesville Speedway – Drifting event

Wayne County Speedway – Demolition Derby and enduro

Sunday, April 11:

Kil-Kare Raceway – CRA Late Model Sportsman 

Sandusky Speedway – Ice Breaker Spring Cavalcade – Modifieds, CRS Trucks, street stocks, Midwest Compact Tour, renegades, pure stocks & beginner stocks

The Painesville Speedway – Drifting event 

 

Friday, April 16:

Hilltop Speedway – Renegades of Dirt Modifieds

Moler Raceway Park – Regular Show – Late models, modifieds, sport mods and compacts

Saturday, April 17:

Hilltop Speedway – Renegades of Dirt Modifieds

Lorain Raceway Park – Must See Racing Midwest Lights Winged Sprints, Mods, SS, PS, C

Midvale Speedway – Opening Night 

Shadybowl Speedway – Modifieds, thunder cars, minor Crown Vics and compacts 

Wayne County Speedway – King of the County Sprints plus late models, super stocks and mini stocks 

 

Wednesday, April 21:

Atomic Speedway – Fireball 50 Late Models $20,000 to-win

Friday, April 23:

Hilltop Speedway – Regular Show

Moler Raceway Park – Regular Show – Late models, modifieds, sport mods and compacts

Saturday, April 24:

Atomic Speedway – Sprints, modifieds, sport mods and USAC Thunder Midgets 

Brushcreek Motorsports Complex – World of Outlaws Late Model Series

Fremont Speedway – 410’s, 305’s and dirt trucks 

Good’s Raceway – 7 Divisions – No points

Oakshade Raceway – Opening Night 

Shadybowl Speedway – Late model, street stocks, thunder cars, adult Crown Vics and compacts

Sharon Speedway – Opening Night – ULMS Super Late Models, UMP Mods, pro stocks & econo mods 

The Painesville Speedway – Opening Night 

Wayne County Speedway – 360 sprints, 410 sprints, modifieds and mod lites

 

Friday, April 30:

Hilltop Speedway – Regular Show

Moler Raceway Park – Regular Show – AMS Modified Series, $2,00 to-win late models, sport mods and compacts

Saturday, May 1:

Fremont Speedway – AFCS 410’s, AFCS 305’s and dirt trucks

Good’s Raceway – Season Opener – 7 Divisions

Shadybowl Speedway – CRA SS 150 plus Vores Compact Touring Series, adult Crown Vics and compacts

Sharon Speedway – All Star Circuit of Champions plus RUSH Sportsman Modifieds 

The Painesville Speedway – SS, F8, C, W, OS, RS

Wayne County Speedway – Fast Five Show

Sunday, May 2:

Shadybowl Speedway – Vores Compact Touring Series Funday 

 

Friday, May 7:

Atomic Speedway – Iron-Man Late Model Series Northern Tour, modifieds & sport mods

Eldora Speedway – World of Outlaws Sprint Cars – #LetsRaceTwo

Hilltop Speedway – TBA

Moler Raceway Park – Late models, modifieds, legends and compacts

Raceway 7 – Opening night – 5 divisions 

Saturday, May 8:

Atomic Speedway – Dan Reno/Jackie Boggs Memorial – Iron-Man Late Model Series, modifieds & sport mods

Eldora Speedway – World of Outlaws Sprint Cars – #LetsRaceTwo

Good’s Raceway – 7 Divisions w/ Ohio Winged Outlaws

Muskingum County Speedway – Opening Night

Shadybowl Speedway – Late models 75 laps, modifieds, thunder cars, compacts and Midwest Champ Karts

Sharon Speedway – 410 sprints, pro stocks, RUSH Sportsman Modifieds and econo mods

The Painesville Speedway – Modifieds 50 laps, F8, C, W, OS, RS

Wayne County Speedway – Fast Five Show

Sunday, May 9:

Millstream Speedway – 410 sprints, 305 sprints and compacts 

 

Friday, May 14:

Hilltop Speedway – Regular Show

Moler Raceway Park – Regular Show – Late models, modifieds, sport mods and compacts

Raceway 7 – 5 divisions 

The Painesville Speedway – TQ Midgets, SS, C, W, OS 

Saturday, May 15:

Atomic Speedway – OVSCA 410 Sprints, late models and modifieds 

Fremont Speedway – AFCS 410’s, AFCS 305’s and dirt trucks

Good’s Raceway – Super6 Late Models & 7 Divisions

Lorain Raceway Park – Midwest Supermodified Series Season Opener, TQ Midgets, PS, C

Shadybowl Speedway – Modifieds 50 laps

Sharon Speedway – 410 sprints, pro stocks, RUSH Sportsman Modifieds and econo mods

Wayne County Speedway – Fast Five Show

 

Friday, May 21:

Attica Raceway Park – World of Outlaws Sprint Cars 

Hilltop Speedway – Regular Show

Jackson County Speedway – Steel Block Late Model Series 

Moler Raceway Park – Late models, crate late models, modifieds, sport mods and compacts

Raceway 7 – 5 divisions 

Saturday, May 22:

Fremont Speedway – 410’s, 305’s and dirt trucks

Good’s Raceway – Mini Dirt Trucks & 7 Divisions

Lorain Raceway Park – Must See Racing Midwest Lights Winged Sprints

Shadybowl Speedway – Late models, street stocks, thunder cars, tuner 40 and compacts

Sharon Speedway – World of Outlaws Sprint Cars and RUSH Sprint Car Series 

The Painesville Speedway – SS, F8, C, W, OS, TS

Toledo Speedway – ARCA Menards Series 

Wayne County Speedway – $3,000 to-win ULMS Late Models, modifieds, super stocks, mini stocks and mod lites

Sunday, May 23, 2021:

Lorain Raceway Park – Must See Racing Midwest Lights Winged Sprints

Millstream Speedway – UMP Late Models, UMP Modifieds and Detroit Iron

 

Thursday, May 27:

Atomic Speedway – KC Classic – FAST Sprints plus sport mods 

Friday, May 28:

Hilltop Speedway – TBA

Moler Raceway Park – Regular Show – Late models, modifieds, sport mods and compacts

Raceway 7 – 5 divisions w/ Fireworks 

Saturday, May 29:

Fremont Speedway – FAST 410 Sprints, BOSS Sprints and dirt trucks 

Good’s Raceway – 7 Divisions

Lorain Raceway Park – Cleveland Cup Championships featuring modifieds, TQ Midgets and chargers

Midway Speedway – SCDRA Northeast 

Muskingum County Speedway – Jim Dunn Memorial (all classes) 

Shadybowl Speedway – Thunder cars 75 laps. modifieds, adult Crown Vics, minor Crown Vics and compacts

Sharon Speedway – UMP Mods, RUSH Sprint Cars, pro stocks and RUSH Sportsman Modifieds

Wayne County Speedway – TBA

Sunday, May 30:

Waynesfield Raceway Park – FAST 410 Sprints, BOSS Sprints

 

Friday, June 4:

Hilltop Speedway – Regular Show

Mid-Ohio Sports Car Course – ARCA Menards Series 

Moler Raceway Park – 305 sprints, Late models, modifieds, sport mods and compacts

Raceway 7 – 5 divisions 

Saturday, June 5:

Atomic Speedway – OVSCA 410 Sprints, late models, modifieds and sport mods 

Fremont Speedway – AFCS 410’s, AFCS 305’s, dirt trucks and Vintage Cars for Hall of Fame Night

Good’s Raceway – Vintage cars & 7 Divisions

Mid-Ohio Sports Car Course – NASCAR Xfinity Series 

Shadybowl Speedway – Late models 75 laps

Sharon Speedway – Western PA Speedweek for 410 sprints, RUSH Sprint Cars, RUSH Sportsman Modifieds and econo mods 

The Painesville Speedway – Buckeye Figure Eight Nationals 

Wayne County Speedway – King of the County Sprints plus late models, modifieds, super stocks and mini stocks 

 

Friday, June 11:

Attica Raceway Park – All Star Circuit of Champions Ohio Sprint Speedweek

Hilltop Speedway – TBA

Lorain Raceway Park – Spring Comet Classic 

Raceway 7 – 5 divisions 

Saturday, June 12:

Atomic Speedway – Late models, modifieds, sport mods and legends 

Fremont Speedway – All Star Circuit of Champions Ohio Sprint Speedweek and 305’s

Good’s Raceway – Trucks & 5 Divisions

Lorain Raceway Park – Spring Comet Classic 

Shadybowl Speedway – Modifieds 50 laps 

Sharon Speedway – Steel Valley Pro Stock Nationals w/ Penn-Ohio Pro Stock Series and sportsman dwarf cars

Sunday, June 13, 2021:

Lorain Raceway Park – Spring Comet Classic 

Millstream Speedway – UMP Late Models, UMP Modifieds and Detroit Iron

 

Monday, June 14:

Wayne County Speedway – All Star Circuit of Champions Ohio Sprint Speedweek and 305 RaceSaver Sprints

Tuesday, June 15:

Sharon Speedway – All Star Circuit of Champions Ohio Sprint Speedweek plus RUSH Sprint Cars

Wednesday, June 16:

Waynesfield Raceway Park – All Star Circuit of Champions Ohio Sprint Speedweek

Thursday, June 17:

Muskingum County Speedway – All Star Circuit of Champions Ohio Sprint Speedweek

Friday, June 18:

Hilltop Speedway – Regular Show w/ Steel Block Late Model Series 

Limaland Motorsports Park – All Star Circuit of Champions Ohio Sprint Speedweek

Moler Raceway Park – Open Wheel Night – BOSS Sprints, modifieds, sport mods and USAC SPEED2 Midwest Thunder Midget Series 

Raceway 7 – 5 divisions 

The Painesville Speedway – SS, C, W, OS, RS

Saturday, June 19:

Good’s Raceway – 7 Divisions – Pappy Williams Memorial Race

Lorain Raceway Park – Rona Rampage Demo, enduro heat races

Portsmouth Raceway Park – All Star Circuit of Champions Ohio Sprint Speedweek

Shadybowl Speedway – Ohio Wheelman Series street stocks 75 laps, CRS Trucks minor Crown Vics and compacts

Sharon Speedway – UMP Mods, pro stocks, RUSH Sportsman Modifieds and econo mods 

Wayne County Speedway – TBA

Sunday, June 20:

Lorain Raceway Park – Enduro last chance race and 150 lap Enduro

 

Friday, June 25:

Atomic Speedway – Atomic 100 Night 1 – OVSCA 410 Sprints, Iron Man Late Model Series and sport mods

Hilltop Speedway – Regular Show

Moler Raceway Park – Steel Block Late Model Series, crate late models, modifieds and compacts

Raceway 7 – Buckeye Open Wheel Night – RUSH Mods, RUSH Sprints, UMP Modifieds, mod lites and economods

Saturday, June 26:

Atomic Speedway – Atomic 100 Night 2 – Iron Man Late Model Series, modifieds and sport mods 

Eldora Speedway – USAC Silver Crown Champ Car Series 

Fremont Speedway – AFCS 410’s, AFCS 305’s and dirt trucks

Good’s Raceway – Super6 Late Models & 7 Divisions

Oakshade Raceway – Attica/Oakshade Late Models 

Shadybowl Speedway – Late models 72 laps

Sharon Speedway – 410 sprints, RUSH Sprint Cars, RUSH Sportsman Modifieds and econo mods 

The Painesville Speedway – Mid-Season Championship 

Wayne County Speedway – Mid Season Championships (double points) Fast Five Show 

Sunday, June 27:

Millstream Speedway – 410 sprints, 305 sprints and compacts 

 

Wednesday, June 30:

Atomic Speedway – FAST 410 Sprints and late models 

Friday, July 2:

Atomic Speedway – Monster Trucks 

Hilltop Speedway – Late Model Show 

Moler Raceway Park – Regular Show – Late models, modifieds, sport mods and compacts

Portsmouth Raceway Park – Lucas Oil Late Model Dirt Series

Raceway 7 – 5 divisions w/ Fireworks 

Shady Bowl Speedway – Must See Sprints

The Painesville Speedway – Original Ironmen Classic 

Saturday, July 3:

Atomic Speedway – 23rd annual Freedom 40 $10,000 to-win FAST 410 Sprints

Brushcreek Motorsports Complex – 21st annual Firestorm 

Good’s Raceway – 7 Divisions

Muskingum County Speedway – Lucas Oil Late Model Dirt Series (all classes)

Sandusky Speedway – Midwest Supermodified Series 

Shadybowl Speedway – Regular show 

Wayne County Speedway – Mini Stock Special TBA

Waynesfield Raceway Park – FAST 410 Sprints, BOSS Sprints

Sunday, July 4, 2021:

Lorain Raceway Park – Nick Bonnema Memorial 50 laps Modifieds. SS, PS, C

Mid-Ohio Sports Car Course – The Honda Indy 200

Shadybowl Speedway – Modifieds 50 laps 

Wayne County Speedway – King of the County Sprints plus modifieds, super stocks and mod lites 

 

Friday, July 9:

Hilltop Speedway – Regular Show

Jackson County Speedway – SCDRA Northeast 

Moler Raceway Park – AMS Modified Series, late models, sport mods and compacts

Raceway 7 – 5 divisions 

The Painesville Speedway – SS, F8, C, W, OS

Saturday, July 10:

Atomic Speedway – Sport Mod Nationals plus BOSS Sprints, modifieds and USAC Thunder Midgets

Fremont Speedway – AFCS 410’s, AFCS 305’s and dirt trucks

Shadybowl Speedway – Late models 50 laps 

Sharon Speedway – Lou Blaney Memorial w/ the All Star Circuit of Champions plus BRP Tour for Big Block Modifieds

Wayne County Speedway – 305 RaceSaver Sprints, 410 sprints, modifieds and super stocks 

Sunday, July 11:

Millstream Speedway – BOSS Sprints, 305 sprints and compacts 

Sharon Speedway – Justin Snyder’s Salute to the Troops w/ the All Star Circuit of Champions plus RUSH Sprint Cars 

 

Tuesday, July 13:

Attica Raceway Park – World of Outlaws Sprint Cars 

Wednesday, July 14:

Eldora Speedway – World of Outlaws Sprint Cars  – Jokers Wild 

Thursday, July 15:

Eldora Speedway – World of Outlaws Sprint Cars  – 38th Kings Royal

Friday, July 16:

Eldora Speedway – World of Outlaws Sprint Cars – Knight Before the Kings Royal

Hilltop Speedway – 3rd annual Michael Rose Memorial 

Moler Raceway Park – Moler Raceway Park – Regular Show – Late models, modifieds, sport mods, compacts plus legends

Raceway 7 – 5 divisions 

Saturday, July 17:

Eldora Speedway – World of Outlaws Sprint Cars – 37th Kings Royal

Good’s Raceway – Super6 Late Models & 7 Divisions

Oakshade Raceway – Summer Nationals 

Shadybowl Speedway – Compacts 55 laps, late models, modifieds, street stocks, thunder cars and minor Crown Vics

Sharon Speedway – Bill Forney Memorial w/ RUSH Late Model Touring Series, RUSH Sprint Cars, RUSH Sportsman Modifieds and pro stocks 

The Painesville Speedway – CRS Trucks, SS, C, W, OS, TS

Wayne County Speedway – Late Model Speed Week Don & Hans Gross Memorial plus modifieds, super stocks, mini stocks and mod lites

 

Friday, July 23:

Attica Raceway Park – AFCS 410’s, AFCS 305’s and Attica/Oakshade late models 

Hilltop Speedway – Regular Show

Moler Raceway Park – Regular Show – Late models, modifieds, sport mods and compacts

Raceway 7 – 5 divisions 

The Painesville Speedway – F8, C, W, OS, RS

Saturday, July 24:

Atomic Speedway – Late models, modifieds, sport mods and SBL Series 

Fremont Speedway – AFCS 410’s, AFCS 305’s and dirt trucks

Good’s Raceway – 7 Divisions – Mid-Season Championships

Lorain Raceway Park – Late Model Ohio Gold Cup Series, SS, PS, C

Muskingum County Speedway – Regular Show 

Oakshade Raceway – Attica/Oakshade Late Models

Raceway 7 – Truck and tractor pull 

Shadybowl Speedway – Vores Compact Touring Series 

Sharon Speedway – 410 sprints, pro stocks, RUSH Sportsman Modifieds and econo mods

Wayne County Speedway – Fast Five Show

Sunday, July 25:

Kil-Kare Raceway – CRA Late Model Sportsman

Millstream Speedway – UMP Late Models, UMP Modifieds and Detroit Iron

 

Friday, July 30:

Attica Raceway Park – 410’s, late models and 305’s

Hilltop Speedway – TBA

Moler Raceway Park – Late models, modifieds, sport mods, compacts and mod lites 

Raceway 7 – 5 divisions

Saturday, July 31:

Atomic Speedway – OVSCA 410 Sprints, modifieds and sport mods 

Fremont Speedway – FAST 410 Sprints, GLSS 360’s and 305’s

Good’s Raceway – Mini Dirt Trucks & 7 Divisions

Shadybowl Speedway – Late models, street stocks 51 laps, tuner 40 laps, adult Crown Vics and compacts

Sharon Speedway – UMP Mods, RUSH Sprint Cars, pro stocks and RUSH Sportsman Modifieds

The Painesville Speedway – Modifieds 50 laps, SS, C, W, OS, TS

Wayne County Speedway – Fast Five Show

Sunday, August 1:

Good’s Raceway – Summer Sizzler 100 Enduro

 

Friday, August 6:

Hilltop Speedway – TBA

Moler Raceway Park – 305 sprints, late models, modifieds, sport mods and compacts

Raceway 7 – 5 divisions

The Painesville Speedway – F8, C, W, OS, RS

Saturday, August 7:

Fremont Speedway – AFCS 410’s, AFCS 305’s and dirt trucks

Good’s Raceway – Borawiec Memorial amd 5 Divisions

Lorain Raceway Park – Street Stock Mike Florjancic Memorial, CRS Trucks, Mods, PS, C

Midvale Speedway – Midwest Supermodified Series 

Muskingum County Speedway – Regular Show and Kids Night

Shadybowl Speedway – Late models, modifieds, street stocks, thunder cars, minor Crown Vics and compacts

Sharon Speedway – Bill Kirila Memorial – 410 sprints, RUSH Sportsman Modifieds, econo mods and sportsman dwarf cars 

Wayne County Speedway – TBA

Sunday, August 8:

Millstream Speedway – GLSS winged 360 sprints, TBA and compacts 

 

Friday, August 13:

Lorain Raceway Park – Xtreme Speed Challenge, 410 Sprints, Crate Springs, Mod, C

Raceway 7 – 5 divisions 

Saturday, August 14:

Fremont Speedway – FAST 410 Sprints, BOSS Sprints and dirt trucks 

Good’s Raceway – Super6 Late Models & 7 Divisions

Lorain Raceway Park – Xtreme Speed Challenge, 410 Sprints, Midwest Supermodified Series, Mod, C

Shadybowl Speedway – Modifieds 50 laps, thunder cars 75 laps 

Sharon Speedway – 410 sprint cars, RUSH Sprint Cars, RUSH Sportsman Modifieds and pro stocks 

Wayne County Speedway – Fast Five & kids night – Danny Gardner Memorial for super stocks 

 

Friday, August 20:

Attica Raceway Park – AFCS 410’s, late models and AFCS 305’s

Hilltop Speedway – Season Championship 

Moler Raceway Park – Regular Show – Late models, modifieds, sport mods and compacts

Raceway 7 – 5 divisions

Saturday, August 21:

Atomic Speedway – OVSCA 410 Sprints, late models, modifieds and sport mods 

Brushcreek Motorsports Complex – Steel Block Late Model Series 

Good’s Raceway – Vintage Series & 7 Divisions

Shady Bowl Speedway – Street stocks 75 laps, late models, adult Crown Vics, minor Crown Vics and compacts

Sharon Speedway – World of Outlaws Late Model Series plus econo mods 

The Painesville Speedway – SS, F8, C, W, OS, TS

Wayne County Speedway – Fast Five Show

Waynesfield Raceway Park – FAST 410 Sprints, BOSS Sprints

Sunday, August 22:

Millstream Speedway – FAST 410 Sprints, 305 sprints and compacts 

 

Tuesday, August 24:

Fremont Speedway – AFCS 305 Fair Race 

 

Friday, August 27:

Attica Raceway Park – 410’s, 305’s and Attica/Oakshade late models 

Moler Raceway Park – Ironman Late Model Series, modifieds, sport mods and compacts

Raceway 7 – 5 divisions plus fireworks 

Saturday, August 28:

Good’s Raceway – Gump Memorial Race & 7 Divisions

Oakshade Raceway – Attica/Oakshade Late Models

Shadybowl Speedway – Late models 75 laps, modifieds, street stocks and tuner 40 laps 

Sharon Speedway – UMP Mods, RUSH Sprint Cars, pro stocks and RUSH Sportsman Modifieds

The Painesville Speedway – Season Championships 

Wayne County Speedway – Season Championship for all divisions 

Sunday, August 29:

Lorain Raceway Park – Midwest Supermodified Series Championship Night 

 

Friday, September 3 :

Attica Raceway Park – All Star Circuit of Champions plus late models 

Good’s Raceway – Small Town Racer Nationals

Moler Raceway Park – Sport Mod Special plus late models, modifieds and compacts

The Painesville Speedway – Frank Lett Memoria practice, F8, OS, TS, RS

Saturday, September 4:

Atomic Speedway – Atomic Bash Derby #2 Demolition Derby 

Attica Raceway Park – All Star Circuit of Champions plus 305’s

Good’s Raceway – Small Town Racer Nationals

Portsmouth Raceway Park – Lucas Oil Late Model Dirt Series

Shadybowl Speedway – Late models, street stocks, thunder cars, minor Crown Vics and compacts 100 laps

The Painesville Speedway – Frank Lett Memorial 100

Sunday, September 5:

Atomic Speedway – Atomic Bash Derby #3 Demolition Derby 

Wayne County Speedway – $15,000 to-win Pete Jacobs Memorial for 410 sprints plus 305 RaceSaver Sprints and modifieds

Waynesfield Raceway Park – FAST 410 Sprints, BOSS Sprints

 

Friday, September 10:

Attica Raceway Park – Mark Keegan Classic Season Championship Night (rain date September 17)

Sharon Speedway – Apple Festival Nationals Night 1 – RUSH Late Models, RUSH Sprint Cars plus tba

Saturday, September 11:

Atomic Speedway – 23rd annual Freedom 40 – FAST 410 Sprints, modifieds and sport mods 

Fremont Speedway – AFCS 410 and 305 Championship Night and dirt trucks

Good’s Raceway – Ohio Winged Outlaws w/ 7 Divisions

Lorain Raceway Park – Monster Truck Throwdown

Midvale Speedway – Season Championship Night 

Raceway 7 – September Shootout – $5,000 to-win super late models, $2,000 to-win UMP Modifieds and $350 to-win mini stocks 

Shadybowl Speedway – Final points race for modifieds, street stocks, tuner, thunder cars, adult Crown Vics and compacts 

Sharon Speedway – Apple Festival Nationals Night 2 – 410 sprints plus other divisions tba

Sunday, September 12:

Lorain Raceway Park – Monster Truck Throwdown

Millstream Speedway – UMP Late Models, UMP Modifieds and Detroit Iron

 

Friday, September 17:

Hilltop Speedway – 13th annual Weekend on the Hill

Jackson County Speedway – SCDRA Northeast 

Moler Raceway Park – FAST 410 Sprints, modifieds, sport mods and compacts

The Painesville Speedway – Autumn Brawl practice 

Saturday, September 18:

Atomic Speedway – Late models, modifieds and sport mods

Fremont Speedway – FAST 410 Sprints, BOSS Sprints and dirt trucks 

Good’s Raceway – Super6 Late Models & 7 Divisions

Hilltop Speedway – 13th annual Weekend on the Hill

Muskingum County Speedway – Regular Show

Shadybowl Speedway – Late models 75 laps last points race, new winners races for modifieds, street stocks, thunder cars, adult Crown Vics and compacts 

The Painesville Speedway – Autumn Brawl prelims 

Sunday, September 19:

The Painesville Speedway – Autumn Brawl features 

 

Friday, September 24:

Eldora Speedway – World of Outlaws Sprint Cars, USAC Silver Crown Champ Car Series 

Moler Raceway Park – Regular Show – Late models, modifieds, sport mods and compacts

Wayne County Speedway – Ohio Dirt Blowout – Double features for mini stocks with super stocks, trucks and mod lites

Saturday, September 25:

Eldora Speedway – All Star Circuit of Champions, USAC Silver Crown Champ Car Series 

Fremont Speedway – Steel Block Late Model Series, 410’s, 305’s and dirt trucks

Good’s Raceway – Mini Dirt Trucks & 7 Divisions

Shadybowl Speedway – 4th annual Clunker Classic 

The Painesville Speedway – Destruction at the Battleground 

Wayne County Speedway – Ohio Dirt Blowout – King of the County Sprints with late models, modifieds, super stocks and mini stocks

Sunday, September 26:

Millstream Speedway – 410 sprints, 305 sprints and compacts 

 

Friday, October 1:

Moler Raceway Park – Crate Late Models, late models, modifieds, sport mods and compacts

Raceway 7 – Lucas Oil Late Model Dirt Series

Saturday, October 2:

Atomic Speedway – Atomic Blast – $10,000 to-win FAST 410 Sprints, late models and sport mods

Fremont Speedway – Fremont Speedway Championship Night w/ 410’s, 305’s and dirt trucks 

Good’s Raceway – 7 Divisions – Season Championships

Lorain Raceway Park – MSS Season Championship, TQ Midgets and trailer race 

Muskingum County Speedway – Regular Show 

Wayne County Speedway – TBA

 

Friday, October 8:

Fremont Speedway –  Jim and Joanne Ford Classic with All Star Circuit of Champions and dirt trucks

Moler Raceway Park – Season Championship Night 

Saturday, October 9:

Atomic Speedway – Championship Night – Sprints, late models, modifieds and sport mods 

Fremont Speedway – Jim and Joanne Ford Classic with All Star Circuit of Champions and 305’s

Good’s Raceway – Halloween Bash – 7 Divisions

Wayne County Speedway – TBA

Sunday, October 10:

Millstream Speedway – UMP Late Models, UMP Modifieds and Detroit Iron

Toledo Speedway – USAC Silver Crown Champ Car Series 

 

Thursday, October 14:

Portsmouth Raceway Park – Dirt Track World Championship

Friday, October 15:

Lorain Raceway Park – Halloween Festival of Speed practice 

Portsmouth Raceway Park – Lucas Oil Late Model Dirt Series – Dirt Track World Championship

Saturday, October 16:

Good’s Raceway – 7 Divisions (No Points)

Lorain Raceway Park – Halloween Festival of Speed prelims

Portsmouth Raceway Park – Lucas Oil Late Model Dirt Series – Dirt Track World Championship

Sunday, October 17:

Lorain Raceway Park – Halloween Festival of Speed features

 

Friday, October 22:

Moler Raceway Park – Late models, modifieds, sport mods and compacts

Saturday, October 23:

Good’s Raceway – 7 Divisions (No Points)

The Painesville Speedway – TBA 

Sunday, October 24:

Millstream Speedway – 410 sprints, 305 sprints and compacts 

 

 

Friday, October 29:

Midway Speedway – SCDRA Northeast 

Moler Raceway Park – Late models, modifieds, sport mods and compacts

Saturday, October 30:

Good’s Raceway – Turkey Leg 100 Enduro

Lorain Raceway Park – TBA

Midway Speedway – SCDRA Northeast 

The Painesville Speedway –  TBA 

 

Saturday, November 27:

The Painesville Speedway – Turkey Leg 150

 

* Schedules and events are subject to change. Check with each track for complete event details including divisions, dates, start times and ticket prices.

%d bloggers like this: